Defensie houdt grootschalige militaire oefeningen in de regio Twente

In en rond de gemeente Hof van Twente vinden van 7 tot en met 18 september diverse militaire oefeningen plaats. Inwoners kunnen te maken krijgen met troepenverplaatsingen op de grond en laagvliegende transportvliegtuigen in de lucht.

Vanaf 7 september oefent de 11 Luchtmobiele Brigade met ongeveer vijftig militairen in Gelderland, Drenthe en Overijssel. Zowel te voet als met voertuigen voeren zij een tactische landingsoperatie uit en verkennen zij objecten, routes en terreindelen. Een week later, van 14 tot en met 18 september, sluit een genie-eenheid uit Oirschot aan voor technische verkenningen. Volgens Defensie leidt de oefening van de genie-eenheid niet tot verkeershinder.

Gedurende dezelfde periode vindt ook de internationale oefening Falcon Leap plaats. Militaire transportvliegtuigen uit elf landen – waaronder de VS, het VK en Duitsland – vertrekken vanaf Vliegbasis Eindhoven en vliegen laag over grote delen van Nederland. Hierbij worden parachutisten en ladingen gedropt. Defensie verwacht dat de vluchten dagelijks plaatsvinden tussen 13.00 en 17.00 uur en tussen 19.00 en 23.00 uur, al kunnen deze tijden nog wijzigen.

Falcon Leap wordt op zaterdag 19 september afgesloten met de jaarlijkse herdenking van Operatie Market Garden op de Ginkelse Heide bij Ede.

En verder:

Deel dit bericht via: